Välkommen till Kryptan 3 maj kl 21. På scen Basement Band samt Anders Pettersson. Bra musik, goda våfflor, smarriga glassar serveras!

Anders Pettersson kommer med sin gitarr och kör egna sköna låtar.

Basement Band består av Rolf Hamark, Michael Ljungberg, Lars Hamark, Hans Isaksson och Ola Flodin. De beskriver sig på följande sätt: Vi spelar en blandad repertoar från Ulf Lundell till Bon Jovi och från svenska till engelska. Rolf gillar Beatles, Beatles och Beatles, men kan också tycka om att spela och sjunga lite av varje. Professor Michael trummar på där bak och försöker få en syl i vädret ibland. Ola är välkommen nykomling på basen – du behövs. Lars hanterar hammondljudet när han inte filmar. Hans är en lagom tjock förskollärare, i sina bästa år, som tycker att bland det viktigaste som finns är att leka. Alla vi tycker vårt bandnamn låter bättre på engelska än svenska. Vi spelar för det är kul och det hoppas vi att ni också ska ha.