Efter förra årets succé med evangelisternas mötesserie i samband med insamlingen till Equmeniakyrkans gemensamma nationella arbete satsar Equmeniakyrkan återigen på en mötesserie som kommer sändas digitalt. Mötesserien kommer livesändas från Hönö Missionskyrka 21–24 april.

Medverkande
Gudstjänsterna kommer ledas av våra evangelister i Equmeniakyrkan och ramas in med musik och vittnesbörd. Musiken kommer bland andra Michael Jeff Johnson, Jeanette Alfredsson och Evangelistkvartetten stå för. Evangelisterna: Liselotte J Andersson, Marcus Olson, Britta Hermansson, Pär Alfredsson, Lena Bergström, Ida-Maria Brengesjö och Rickard Lundgren

Program
Torsdag 19.00
Sång och musik: Michael Jeff Johnson & Jeanette Alfredsson
Predikan: En av våra evangelister

Fredag 19.00
Sång och predikan: ”Evangelistkvartetten” som gör ett av sina sista framträdanden

Lördag 19.00
Sång och musik: TBC
Predikan: En av våra evangelister

Söndag 11.00
Här medverkar vi i gudstjänsten från Hönö Missionskyrka.
Predikan: En av våra evangelister

Progammet kan komma att ändras.

Du hittar sändningar på Equmeniakyrkans Facebook-sida och på equmeniakyrkan.se/live.